V žilách nám koluje krv wellnessákov a tá sa nezaprie, ani keď je vonku 30°C :). Celkovo je to už štvrtý mesiac, čo tento rok trávime na magickom ostrove Bali. Bali by som pokojne označila za malý veľký wellness ostrov. Masáže a spa na každom kroku, milý ľudia, slnko nad hlavou a more pred sebou… Čo viac by si mohol človek priať?

Banjar hot spring Bali

Hmm, osobne mi táto kombinácia bohate stačí 🙂 , no keď som sa dozvedela, že na Bali majú aj kúpele s termálnou liečivou a dokonca ešte aj posvätnou vodou, tak nutkanie nakopnúť motorku a vyraziť na opačnú stranu ostrova sa stalo nezvládnuteľné. Nemohli sme inak, než Banjar Holy Spring omrknúť vlastným okom a otestovať vlastným telom.

Banjar Holy spring sa nachádza na severe ostrova Bali, asi 10 km od pláže menom Lovina, ktorá je známa hojným počtom delfínov. Tento kúpeľný komplex vznikol ešte V čase druhej svetovej vojny, kedy Indonézu okupovalo Japonsko.

Banjar hot spring Bali 4

Japonci súbor 3 bazénov s teplou vodou vystavali po tom, čo si všimli že voda z prameňa má liečivé účinky na rôzne kožné choroby, ktorými vojaci trpeli. V chemickom zložení prevažuje hlavne síra, čo bolo aj jemne cítiť.

Vrchný najteplejší bazénik, bol zásobovaný vodou, ktorú chrlili dračie hlavy. Teplota vody by sa dala prirovanť k horúcej sprche. Voda z tohto bazénika potom pretekala do druhého, ktorý bol väčší, hlbší  a o čosi menej teplý.

Banjar je obľúbená destinácia domácich aj turistov. Malou pikoškou je, že domáce ženy vôbec nenosia plavky. Jednoducho sa len kúpu oblečené v tričku a v nohaviciach či šortkách. A tak to je všade – či v horúcom prameni alebo na pláži 🙂

Najkrajšie na tomto komplexe bolo to nádherné prostredie uprostred lesa, obklopené zeleňou a kvetmi. Na tú krásu sme sa nevedeli vynadívať a verím, že aj vám sa aspoň fotky budú páčiť 🙂

[nggallery id=79]

 Booking.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *