MILUJEME WELLNESS

5 tipov na valentínsky program, z ktorého bude Váš partner hotový

Všade samý Valentín. Magický dátum 14.2. sa pomaly, ale isto blíži. Mnohí z nás by na tento „marketingový sviatok“ aj pozabudli, avšak pod záplavou srdiečok, červenej spodnej bielizne vo výkladoch a rôznych valentínskych darčekov sa skrátka tento ošiaľ nedá nevšimnúť. Ak sa teda predsa len nerozhodnete tento dátum ignorovať, máme pre vás 5 tipov, ako stráviť sviatok zaľúbených romanticky a samozrejme aj wellnessovo 🙂

Tip. 1: Najúžasnejší wellness v ČR a SR – Infinit v Resorte Maximus

Infinit Brno - Resort Maximus - zdroj foto http://www.infinit.cz/brno-prehrada
Prvý tip nemôže byť nič iné, ako spoločne strávený čas v dokonalom wellnesse. Pýtate sa, kde však takýto wellness nájsť?

Jeden pre vás máme v zálohe. Ten najkrajší a najúžasnejší wellness na Slovenksu a v Česku je v brnianskom Resorte Maximus – welness Infinit. Sami sme z toho miesta hotoví. Vždy, keď sa sem vrátime, sme nemom úžase, aký dokonalý tento wellness je.

Nájdete tu niekoľko druhov sáun, vonkajší areál s panoramatickou fínskou saunou na jazero a vodopád, oddychové miestnosti  s krbom a wellness barmi a to všetko podľa feng šuej. Tak ako vravíme, toto wellness má len jedinú chybu – je lepšie, než by sme sami navrhli 🙂 Recenziu naň Vám prinesiem už čoskoro.

Ak je pre Vás úžasné brnenské Infinit wellness v Resorte Maximus priďaleko, zopár skvelých miest pre relax máme aj na Slovensku či v okolí. Do rebríčka určite patrí vykričaný Hotel Permon v Podbanskom, Hotel Partizán na Táloch či Therma Bania v Bialke Tatrzanskej na poľskej strane Tatier. Viacerými wellness destináciami sa môžete inšpirovať v recenziách.

 

2. Tip: Párová wellness procedúra

Hotel Zochova Chata - Vínna terapia

Romantickým a netradičným valentínskym programom je aj párová wellness procedúra, počas ktorej máte s partnerom vírivku či obrovskú vaňu len pre seba, v rukách šampus alebo dobré vínko a následne párová masáž aroma masáž tými najlepšími masérmi.

Krásna predstava, však?

My sme takúto relaxačnú párovú terapiu pred nedávnom absolvovali pred nedávnom v Hoteli Zochova chata s názvom „Vínna terapia“.

Okrem celotelovej masáže a peelingu sme na „Zoške“ mali veľkú drevenú vaňu pri svetle sviečok s pohárom vína a tanierom ovocia len pre seba. Verte mi, takýto zážitok sa vám bude páčiť.

Prečítajte si recenziu na párovú Vínnu terapiu v hoteli Zochova chata

3. Tip: Siedme nebo na počkanie

Masáž v hoteli Kempinski River Park Bratislava

Ak náhodou masážam či párovým terapiám nie ste príliš naklonený, môžete na luxusnú masáž či ošetrenie vyslať len svojho partnera. Verte mi, zážitok, pri ktorom bude o Vášho partnera/partnerku postarané ako vo vatičke si vaša polovička určite zapamätá.

 

Aj na takúto luxusnú masáž máme pre vás v rukáve konkrétny tip. Jednu som absolvovala na vlastnej koži a bola som z nej v siedmom nebi. Masáž, o ktorej tu básnim, je procedúra Istropolis city v Zion Spa bratislavského  hotela Kempinski  River Park. Táto masáž je naozaj TOP.

Recenziu na túto masáž si môžete prečítať tu.

Ak je pre Vás Bratislava priďaleko a radi by ste svojho partnera potešili famóznou masážou, tak aj v iných kútoch Slovenska či Čiech určite nájdete výborné masáže. Pri výbere však na cene nešetrite, ak si chcete dopriať naozajstný zážitok a nevšedný pocit, tak väčšinou platí, že za málo peňazí nemôžete čakať veľa muziky. Taktiež trošku potrápte strýka google, aby vám poradil to najlepšie vo vašom okolí 🙂

4. Tip: Láska prechádza žalúdkom

dinner
Áno, staré známe porekadlo „Láska prechádza žalúdkom“ stále platí.  Možno si vravíte, že zobrať svoju polovičku na Valentína na večeru, nie je nič originálne ani prevratné, no skôr než nad týmto tipom mávnete rukou, zadržte.

Nie je večera, ako večera. Je rozdiel, či svojho partnera/partnerku zoberiete na večeru do reštaurácie, kam chodíte bežne, alebo do vrecka siahnete o pár euro viac a pozvete ho na niekoľko chodové degustačné zážitkové menu s perfektnou obsluhou v príjemnom prostredí.

Aj v tomto tipe máme pre vás niekoľko konkrétnych tipov na vynikajúce reštaurácie. Jednu máme v našej tesnej blízkosti, ale okrem nej ich máme zopár „vyšpehovaných“ aj v rôznych častiach Slovenska.

IMG_0303

Našu obľúbenú gurmánsku reštauráciu  máme len pár km od nášho bydliska. Reč je o reštaurácii v Hoteli Spark neďaleko Malaciek.

Mimochodom, pred tým, než si tu doprajete skvelé jedlo v elegantnom prostredí, si tu môžete relaxnúť aj v hotelovom wellnesse (pozor však, treba sa dopredu objednať, občas majú plnú kapacitu a predpokladám, že Valentín nebude výnimkou)

Okrem mnou spomínanej reštaurácie je takýchto famóznych kuchýň na Slovensku určite veľa. Do pozornosti však ešte dávame niektoré nami overené 🙂

Jedným z „malých zázrakov“ v oblasti gastronómie sídli priamo na Námestí SNP vo Zvolene, hneď vedľa kostola a nesie meno Crystal bar a restaurant. Nájdete tu lahodné a netradičné jedlá, z ktorých zažijete chuťový orgazmus 🙂 Neviem, ako vy, ale ja už si slintám na klávesnicu… 🙂

Café La Fée v Poprade - Créme brulee pripravený priamo pred Vami :) Mňam Mňam

Ďalšími famóznymi jedlami môžete potešiť svoje brušká ale aj oči napríklad v reštaurácii Tálska Bašta na Táloch, v Penzióne Fortuna v Spišskej Sobote či v Penzióne Drak v Demänovej. Ani v jednej výber jedla určite neoľutujete.

Ak sa práve nechcete prejesť labužníckymi jedlami, ale len si príjemne posedieť v čarovnej kaviarni napríklad s dobrým koláčikom, tak vyskúšajte napríklad kaviareň vo francúzskom štýle Café La Fée na Namestí  Sv. Egídia v Poprade, kde vás vyštafírovaný čašník aj po francúzsky pozdraví, alebo kaviareň Divná pani v Banskej Štiavnici, ktorý dýcha atmosférou čias minulých.

5. Tip: Kašlite na kino, vyrazte do divadla

Predstavenie "Ako zbaliť babu" v divadle Nová scéna

Plánujete na Valentína romantickú komédiu v kine? Mám pre vás jednu radu. Vykašlite sa na kino a vyrazte do divadla. Možno si vravíte, že váš partner nie je úplne divadelný tip a už si viete predstaviť ten „nadšený výraz“, keď mu oznámite, že idete do divadla.

Nenechajte sa odradiť. Z vlastnej skúsenosti viem, že aj keď na začiatku nebude skákať 2 metre päťdesiat, na konci Vám povie, že nabudúce by ste mohli ísť zas.

Dôležitý je však výber správneho predstavenia. Vyberte si niečo ľahké, romantický modrený muzikál či komediálnu činohru. Zasmejete sa a zážitok bude diametrálne odlišný ako z filmu v kine. Pri výbere Vám taktiež pomôžu recenzie na internete. Ak váš partner nie je práve divadelný nadšenec, sto percentne sa vyhnite opere či baletu. Ak sa vám vstupenky do divadla zdajú oproti kinu drahé, môžete prelúskať aj zlavové portály. 🙂

Pár slov na záver:

Žiadni zamilovaní by deň Sv. Valentína potrebovať nemali. Láska a partnerstvo je ako dieťa, treba sa o ňu starať a rozvíjať nielen jeden deň v roku, ale neustále. Verím teda, že svoju milú polovičku prekvapíte valentínskym programom nie len vo februári aj v máji, júli či decembri 🙂

PS: Veľmi nás poteší, ak nám do komentárov napíšete vaše tipy a predstavy, ako stráviť deň Sv. Valentína 🙂

Vyrazte na víkendový pobyt:

https://www.milujemewellness.sk/wp-admin/edit.php?paged=2

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info