Vianoce sú doslova za dverami, na cestách sviatoční šoféri, v obchodoch vystresované rodiny čo zháňajú darčeky na poslednú chvíľu a doma pobehujúce mamy čo pečú a upratujú ako o dušu. Aj keď by Vianoce mali byť o pokojných chvíľach s blízkymi, mnohí si bez nejakého balíčka pod stromčekom tieto sviatky ani nevedia predstaviť.

Čo však robiť, ak sa vám do dopravného a shoppingového zhonu vôbec nechce, no aj tak by ste svojich blízkych radi potešili niečím milým a možno aj wellnessovým?

Hoďte očko na týchto 10 tipov na vianočné darčeky, ktoré kúpite aj z pohodlia domova v papučkách a vašich blízkych nielenže potešia, ale ešte im aj prospejú 🙂

Tip #1: Poukaz na wellness pobyt alebo kúpele

Hotel Kempinski High Tatras wellness 13

Viem, že sa vám tento nápad možno nezdá nijako prevratný, no len si to predstavte – dať si také 3-4 dni lehára niekde v príjemnom prostredí s wellnessom či liečebnými a relaxačnými procedúrami je naozaj príjemné spestrenie celoročného a denodenného kolobehu práca – rodina – práca – rodina.

Čo poviete? Myslíte, že by takýto darček vašich blízkych potešil? Mňa by potešil určite 🙂

Skvelé wellness pobyty a relaxačné balíčky nájdete aj na zľavoých portáloch.

Tip #2: Vstup do wellness

Ak je pre vás investícia do darčeka v podobe poukážky na niekoľkodňový wellness pobyt vysoká, tak dobrou alternatívou môže byť aj poukážka na vstup do wellness, prípadne permanentka.

Pre mnohých je vstup do wellness niečo výnimočné, keďže si len tak oddýchnuť nechodia každý týždeň, preto ich možno takýto darček poteší viac ako nový sveter či balíček kazeta kozmetiky.

Aj vstupenky do wellnessov nájdete v celkom hojnom počte na zľavách.

Tip #3: Poukaz na masáže

Klasická thajská masáž

Mať v zásobe niekoľko darčekových poukážok na masáže je na nezaplatenie. Masáž je prvá pomoc, keď už to s prácou človek naozaj preženie.

Ponuka masáží je naozaj široká a ak máte doma masážneho fajnšmekra, skúste ho obdarovať nejakou netradičnou.

Z nás sa po 1,5 mesiaci v Thajsku stali závisláci práve na thajskej masáži 🙂

Tip #4: Kozmetické alebo telové ošetrenie

V tomto tipe sa naozaj fantázii medze nekladú. Vyberať môžete od klasických poukážok na rôzne kozmetické ošetrenia tváre, dekoltu, manikúru, pedikúru alebo vybrať ošetrenie tela, ktoré často trápi najmä dámy.

Na inšpiráciu spomeniem napríklad lymfodrenáže, cvičenie na vibračnej plošine, roleticu a pod.

Tip #5: Soli do kúpeľa a prírodná kozmetika

Asi tou najlacnejšou alternatívou relaxačných darčekov je kozmetika a prípravky na domáci wellness. Spravte svojim blízkym balíček solí do kúpeľa a vonných olejčekov. Priložiť môžete aj voňavú sviečku alebo hubku na masáž či peeling.

Po stresujúcom dni fakt nepoznám nič lepšie, ako naložiť svoje telo do vane 🙂

Pleťová maska poteší najmä ženské pokolenie rodiny. Pri výbere určite dbajte na kvalitu a vyberajte čisto prírodné prípravky do kúpeľa a na pleť.

Tip #6: Poukaz na vstup do kryokomory

Ak sa niekoho spýtate, čo má pre neho najväčšiu hodnotu, tak väčšina ľudí odpovie „zdravie“. Žiaľ nie vždy tomu zdraviu venujeme adekvátnu pozornosť.

Podporte teda nie len imunitu svojich blízkych tým, že ich pošlete poriadne vymrznúť do kryokomory. Pobytom v mrazivej komore sa nielenže naštartuje imunita, ale účinkuje ako liek a prevencia rôznych chorôb.

Tip #7: Permanentka na rôzne cvičenia

Majú vaši blízki obľúbené cvičenie? Obdarujte ich permanentkou alebo dobitým kreditom na niekoľko hodín.

Ak máte doma členov, ktorí sa stále len odhodlávajú na prvú hodinu vo fitku alebo na zumbe, tak práve permanentka môže byť ten správny impulz aby sa konečne odhodlali. Permanentka alebo predplatené hodiny bývajú často tým správnym bičom, aby sme  dvihli zadok a začali cvičiť pravidelne.

Pre tých, ktorí nechcú cvičiť v kolektíve, alebo majú svoje cvičenie príliš ďaleko, je skvelou možnosťou cvičiť doma možno rovno v obývačke. Množstvo rôznych štýlov a cvičení nájdete na Fitshaker.sk, kde môžete ako darček kúpiť predplatné členského prístupu 🙂 My ho máme a je naozaj super. Navyše je to naozaj za babku 🙂

Cvičenie je skvelým liekom pre telo aj hlavu. Myslím, že tento darček môže byť extra užitočný najmä po sviatkoch, kedy si mnohí dávame záväzky do Nového roka, že schudneme, že začneme cvičiť, že…

Martin a fitness trénerTip #8: Hodiny s trénerom

Určite ste už niekde počuli, že „ ve dvou se to lépe táhne“. Platí to aj pri cvičení. Dva krát! Cvičenie s trénerom má úplne iný rozmer.

Dohodnutý termín s trénerom je predsa len dohodnutý termín a tak výhovorky „dnes sa mi nechce, tak cvičiť nejdem“ idú práve vďaka trénerovi bokom. Môj Martin by vám o tom vedel rozprávať 🙂

Okrem toho cvičenie s trénerom prinesie výsledky oveľa skôr a neporovnateľne lepšie.

Tip #9: Hodiny jógy

Viem, že aj jóga je typ cvičenia, no keďže je to cvičenie veľmi uvoľňujúce a zdraviu prospešné, rozhodla som sa mu prideliť samostatný bod. Neobjektívne aj priznávam, že je to moje obľúbené cvičenie 🙂

Jóga je vhodná pre všetky vekové kategórie, od detičiek až po starších. Nielenže si človek prečistí hlavu, ale aj ponaťahuje celé telo a stane sa pružnejším. Vrelo odporúčam 🙂

Aj tu môžete skúsiť rôzne druhy jógy, napr. powerjógu, hotjógu, klasickú jógu… Je ich veľa. Aj videá na cvičenie jógy nájdete na fitshaker.sk.

Tip #10: Zdravá kuchárka

Zdravé dezerty

Kto nemá rád dobré jedlo nech sa prihlási! 🙂

Wellness nie je len o saunovaní a rochnení vo vírivke. Je o celkovej pohode tela a k nej prispieva aj správna  výživa.

Dobré jedlo miluje asi každý z nás. Ako si však dopriať dobroty a pritom nepribrať, nejesť všelijaké éčka a nezdravé veci?

Riešenie je jednoduché! Zdravé recepty sú dnes skrátka „in“. Nielenže sú chutné ale prospievajú aj peknej a hlavne zdravej postavičke.

Ponuka je široká, ja tento rok na Vianoce pečiem podľa kuchárky Z fitka do kuchyne 3 – Zdravé dezerty. Odporúčam! Tento darček poteší nielen ostrieľané gazdinky, recepty v tejto knihe sú naozaj jednoduché a rýchle 🙂

Verím, že vás týchto 10 tipov na darček aspoň trošku inšpirovalo a zachránilo pred vianočným šialenstvom z nakupovania. Ak sa niektorým z nich rozhodnete obdarovať svojich blízkych, budem rada, ak mi dáte vedieť ako sa im páčil 🙂Booking.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *